Responsive Ad Slot

Slider

Göz Kanlanmasında Etkili Uygulamalar Nelerdir ? Göz kanlanması nasıl geçer ?

0

 


Göz Kanlanmasında Etkili Uygulamalar Nelerdir ?

 

 Göz kanlanması nasıl geçer ?

Göz kanlanması nasıl geçer ? Göz kanlanmasında en etkili uygulamalar nelerdir ? Birçok farklı faktörler sonucunda meydana gelen göz kanlanması tıbbi olarak tedavi edilebildiği gibi ayrıca etkili doğal uygulamalar sayesinde de tedavi edilebilir. Her yaş grubundaki bireylerde görülebilen göz kanlanması etkili doğal yöntemler sayesinde kısa sürede etkisini kaybedebilir. Ancak göz kanlanmasında öncelikle tıbbi olarak tedavi alınması tavsiye edilir.

Göz Kanlanmasında Etkili Doğal Tedavi Uygulamaları Şunlardır;


Buz Kompresi

Göz kanlanmasında tavsiye edilen en etkili doğal uygulamalardan biri buz kompresidir. Ev ortamında kolayca hazırlanan buz torbalarının göz üzerinden sadece 5 dakika kadar bekletilmesi hem gözlerin rahatlatılmasını sağlayacak ve hem de damarların daralmasını sağlayacaktır. Buz kalıbının doğrudan göz kapaklarının üzerinde uygulanması tavsiye edilmez. Çünkü bu yanıklarının oluşmasına neden olabiliyor.
Yüz Bölgesine Su Çırpılmalı

Göz kanlanmasında tavsiye edilen bir diğer doğal tedavi yöntemi ise yüz bölgesine bol miktarda suyun çırpılmasıdır. Bu sayede ayrıca gözlerdeki kaşıntı, alerjik reaksiyonların hafifletilmesini sağlanacaktır.
Gözlerin Korunması

Gözlerin özellikle güneşin zararlı ışınlarına karşın korunması da göz kanlanması probleminin giderilmesinde oldukça etkilidir. Çünkü güneş ışınları da doğrudan gözlerin kanlanmasına neden olabildiği uzmanlar tarafından belirtiliyor.
Gün Boyu Bol Miktarda Su Tüketilmeli

Göz kanlanmasının hafifletilmesi açısından gün boyu bol miktarda su tüketilmelidir. Çünkü göz kuruluğu göz kanlanmasının en temel sebepleri arasında yer alıyor. Bu durum beraberinde göz yaşı salgılanmasının azalmasına ve sonucunda ise gözlerde kanlanma meydana gelmesine neden olabiliyor. Bu sebeple gün boyu en azından 1 litre su tüketilmesi önerilir.Süt ile uygulama 

Göz kanlanmasında en etkili doğal uygulamalardan biri de süt uygulamasıdır. Göz kanlanması ve hatta göz kaşıntısı sorununun giderilmesi açısından hijyenik bir pamuğun süte batırılarak göz kapaklarına sürülmesi tavsiye edilir. Bu sayede günden güne gözdeki kanlanma oranında azalma olduğu kolayca fark edilebilir.


Göz Kanlanması Tehlikeli Midir?

Göz kanlanması genel olarak ciddi sebeplerden dolayı meydana gelmez. Ancak çok nadiren de olsa ciddi göz hastalıkları habercisi olabiliyor. Bu sebeple göz kanlanması uzun süreli olarak etkili olduğunda ilk olarak göz hekimine başvurulmalıdır.


0

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

both, mystorymag
© tüm hakları saklıdır.
Estetik ve Sağlık