Responsive Ad Slot

Slider

Grip nedir nasıl geçer , Covid19 ile farkı nelerdir ?

0


Grip nedir nasıl geçer , covid ile farkı nelerdir ?

   

Bilindiği üzere kış ayları ile birlikte grip veya grip vakalarında ciddi bir artış yaşanıyor. Gelelim grip belirtilerine özellikle ateş, baş ağrısı, kas ve eklem ağrıları var. Covid19'da ise Kollar, eklemler ve kas ağrıları sık sık görülmektedir. Hasta ayağa kalkamaz, iştahsızlık oluşur ve şiddetli baş ağrıları yaşanabilir. Titreme ve titreme ile birlikte ateş 40-41 dereceye kadar çıkabilir. Vücut direnci düşük ve kronik hastalığı olanlar bu dönemde hastaneye yatırılır ve gerekirse tedavi edilir. Antiviral ilaçlar verilir. 


Öksürük ve nefes darlığı gibi hafif grip benzeri semptomlarınız varsa, evde kalarak ve başkalarıyla temastan kaçınarak kendinize dikkat edebilirsiniz.


Koronavirüse benzer semptomları olan grip vakalarındaki artışın nedeni ise kış ayları ve korunma tedbirlerinin ihmal edilmesidir.


Kış aylarında koronavirüse benzer grip vakalarının arttığı gözlemlenmiştir. Ateş, baş ağrısı, kas ve eklem ağrılarınız varsa korunma önlemlerini ihmal etmemeye özen gösterin.


Koronavirüs pandemisi yüksek seviyelerde devam etse de koronavirüse benzer şekilde soğuk algınlığı ve grip vakalarında artış yaşanıyor. Virüs, ateş, baş ağrısı, kas ve eklem ağrılarının yanı sıra öksürük ve nefes darlığı gibi grip semptomlarına neden oluyor.

0

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

both, mystorymag
© tüm hakları saklıdır.
Estetik ve Sağlık