Uyarıcı haplar ve etkileri

Bu yazı 1 Eylül 2011 tarihinde sitemize eklenmiştir.

Uyarıcı haplar genellikle lise çağlarında, uyarıcı haplardan para kazanmayı hedefleyen kişilerin okullara gelerek güzelmiş gibi anlatması ve arkadaşlarından bir kaçının uyarıcı hap kullanması nedeniyle lise yıllarında kullanılmaya başlar.

Uyarıcı haplar ve etkileri

Uyarıcı haplar ve etkileri

Uyarıcı haplar genellikle gece kulüpleri içerisinde satılmakta ve buralarda kullanılmaktadır. Bu tür yerlerde sizlere bu konuyla ilgili yaklaşmak isteyen olabilir veya erkekseniz bir kızı yanınıza yollayarak sizi kandırarak kullanmanızı sağlamasıyla sizlerde bağımlılık halini alabilir.

Uyarıcı hapların etkileri kullanıldığı anda aşırı hareketlilik verici gibi görünse de asıl etkisi uyarıcı hapın etkisi geçtikten sonra hissedeceksiniz.

Bu ağrı dayanılamaz olduğundan ötürü kişi bir hap daha alarak bu etkiden kurtulmak ister ve her kurtulduğunda hap alarak beyin hücrelerinin çok kısa sürede ölmesine neden olur.

Ayrıca gerginlik, sinir bozukluğu ve çeşitli rahatsızlıklara yol açan uyarıcı hapların kesinlikle kullanılmaması gerekir.

Bu yazı Genel Sağlık kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>